Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi

Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi Nedir ? ( SSHYB )

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi ( SSHYB ) , yurt içinde üretilen veya ithal edilen sanayi malları ile ilgili olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen kullanım ömrü süresince imalatçı ve/veya ithalatçılar tarafından verilmesi zorunlu montaj, bakım, onarım hizmetleri için, yeterli teknik, kadro, takım, teçhizat, yedek parça ve bunun gibi ölçütler ile firmanın unvan ve merkez adresine göre düzenlenen ve geçerlilik süresi onay tarihinden itibaren en az 2 yıl olan ve bu süre sonunda yenilenmesi gereken resmi belgedir.

Satış Sonrası Hizmetleri Nedir ?

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi ,yurt içinde üretilen veya ithal edilen sanayi malları ile ilgili olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen kullanım ömrü süresince imalatçı ve/veya ithalatçılar tarafından verilmesi zorunlu montaj, bakım, onarım hizmetleri için, yeterli teknik kadro, takım, teçhizat ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca belirlenen miktarda yedek parça bulundurulmasını ifade eder.

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi başvuruları için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca belirlenen sayı ve nitelikte Türk Standartları Enstitüsünden Hizmet Yeterlilik Belgesini almış yetkili servisle sözleşme yapılması ve Firma imza yetkilisi adına Elektronik İmza alınması gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamını firmanız adına alanında uzman ekibimizle hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi Geçerlilik Süresi ve Yenileme İşlemleri

Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi düzenleniş tarihi itibari ile geçerlilik süresi 2 yıldır. Geçerlilik süreleri sona eren Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi ‘nin vize işlemi için yapılacak müracaatlar, yeniden Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi başvurusu şeklinde yapılması gerekmektedir.

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Teknik Servis Kurulum Aşaması

Ürünlerinizin satış işleminden sonra montaj ve bakım onarım hizmetleri için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine (HYB) sahip teknik anlaşmalar yapılıp bu anlaşmalar doğrultusunda yetkili servislerinizin kurulması mecburidir. Teknik servis ağlarınızı, servislerinizin hizmet yerlerine TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alarak kurabileceğiniz gibi, Kapasite Raporu Danışmanlık Ofisi tarafından hizmet veren servisler ile firmanız adına sözleşme yapılarak servis ağı kurulumu hizmetleri ve Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi başvurusu hizmetleri hususunda iletişim bilgilerimizden lütfen bizimle irtibata geçiniz.